Embryonic // שרון אדריכלים

פתיחת התערוכה: יום ה’, 12 מרץ, 19:00 // הכניסה חופשית

על התערוכה
עוּבּר הוא יצור חי חדש שנוצר כתוצאה מהפריה ומתקיים ברחם. העובר נחשב לעובר עד לרגע היוולדו או בקיעתו מהביצה. מרגע היוולד עובר אדם הוא מוגדר כתינוק.
כיצד אם כך מוגדר מבנה טרם היוולדו? האם יש לו קיום מלבד היותו רעיון שהופרה לידי תכנון והדמיה? ואולי תהליך היווצרותו והמחשבה שהוטמעה במהלך העבודה הם מטרתו העיקרית של העובר הארכיטקטוני.
בחלל התערוכה מוצגים תשעה פרוייקטים שאפתניים שטרם נבנו ומאפשרים לצופה הצצה אל תוך עולמו הפנימי של האדריכל. על אף אופיים הצורני החדשני שומרים כדרכם, שרון אדריכלים, על פונקציונליות והתאמה לצרכי המשתמשים.
החיבור בין הדורות, ארד האב ובתו אנה הוא החיבור בין שני העולמות,ההווה והעתיד, העולם האדריכלי ועולם האמנות הקונספטואלית, בו ניפגשים הרגש והשכל ויוצרים משהו חדש שמתרחש ברחם יוצריו ויום אחד אולי גם ייצא לעולם כתינוק מוגמר.
על פיגום נטוש, גרם ברזלים שלא התפתח לכדי לידה, צומחים חיים חדשים, צומח העתיד.

שרון אדריכלים // אדריכל ארד שרון //אדריכלית שרון גור זאב // אנה שרון
אדריכל ארד שרון, בוגר ה-A.A. בלונדון ודור שלישי למייסד אדריכל אריה שרון ז”ל ובנו של אדריכל אלדר שרון ז”ל, שהצטרף למשרד כשותף בשנות השישים. ארד עסק גם בהוראה בפקולטה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב, שופט בתחרויות תכנון רבות (כגון “פרס רכטר”), כותב מאמרים רבים לעיתונות המקומית והבינלאומית ועוסק במחקרים תיאורטיים בתחום האדריכלי.

אדר’ שרון גור זאב, בוגרת הטכניון בחיפה ותואר שני מה-BERLAGE INSTITUTE  בהולנד, הצטרפה כשותפה במאי 2010. שרון עוסקת בהטמעת שיטות עבודה פרוגרסיביות כולל שילוב תוכנות פרמטריות ושותפה של ארד בניהול המשרד. כמו-כן, שרון מלמדת במכללת שנקר תוכנות פרמטריות וגיאומטריה מורכבת.

שרון אדריכלים – נוסד ע”י אבי האדריכלות הישראלית וחתן פרס ישראל לאדריכלות (1962)- אדריכל אריה שרון.המשרד הוקם בשנות השלושים של המאה שעברה. והוא עוסק עד היום ברובו בבניה ציבורית. שרון הסב למד בבית הספר של הבאוהאוס ובשנות ה-30 הקים את ”מעונות עובדים” בתל אביב- בלוקים של בניינים ברוח הסגנון הבינלאומי המקיפים חצר פנימית. בכל בלוק יש את כל מה שצריכים הדיירים ביום יום: מכבסה, מכולת, סטודיו, גן ילדים וכו’, מעין קיבוץ בתוך העיר.משרד שרון הינו אחד ממשרדי התכנון הוותיקים בישראל ומתמחה מאז היווסדו, בתכנון מבני ציבור בארץ ובעולם: מרכזים רפואיים, מבני עירייה, אוניברסיטאות, מרפאות, שכונות ומגדלי מגורים, בתי אבות, בתי ספר, מרכזי קונגרסים, ספריות, מוזיאונים, בתי קולנוע, בתי מלון, תוכניות מתאר ומבני תרבות. כמו כן מתמחה המשרד בפרויקטים העוסקים בבתי חולים לשעת חירום, בעיצוב פנים, בעיצוב אומנותי ובפיתוח סביבתי.

אנה שרון, נולדה בתל אביב, למדה בתיכון עירוני א’ לאמנויות – קולנוע ופילוסופיה ולומדת כיום ב -Goldsmiths university (אמנות והיסטוריה). בעבודתה האישית משלבת נושאים של גוף – צורה, גוף – נוף (landscape), גוף – מגדר (ומגדר בהקשר לטכנולוגיה, מכאניזציה, טראנס-הומניזם, מודרניזם וקפיטליזם – הפוליטיקה של הגוף), גוף – בהקשר לרפואה (מיקרוסקופיה, היכולת להתבונן בגוף באמצעות הטכנולוגיה), הקווים המקשרים בין כל הגופים החיים כולם. הרצון לאינדבידואליזם המתבטא דרך הגוף הפיזי כנקודת קישור אל עולם החי – כל מה שחומר בנו, ומקשר אותנו אל כל מה שחומר – ביטול ההיררכיות בין בני האדם לשאר עולם החי דרך הנכחת הגוף המקשר (ניטשה). כמו כן, בהקשר אל שיטת מחקרה, נעה בין נושאים של הנאורות/מדע, דת ואנימיזם (היחס האנושי אל עולם החי במהלך ההסטוריה).

אוצרות התערוכה: ביני שריד, הילית שפר

שעות פתיחת הגלריה:
ג׳,ד׳, ו׳ 15:00-11:00
ה׳ 16:00-10:00
שבת 11:00 – 17:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *